loading

Web Tasarım Yenilikleri

03-05-2018 00:10    15636

Web Tasarım Yenilikleri ve 2018 Web Dizayn modeleri.

Web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar artık eskisi gibi tek bir platformdan gelmiyorlar. Akıllı telefonların ve tabletlerin kullanım alanlarının genişlemesi ile ziyaretçiler internet sitenize birçok cihazdan ulaşıyor.

Bu cihazların çok farklı ekran boyutları olmasından kaynaklı her cihazda düzgün görüntülenen bir dizayna ihtiyacınız var.

Minimal Web Site Tasarımı
Web sitenizi kalabalık gösterecek özelliklerden ve dizaynlardan kaçının. Web sitenize giren ziyaretçiyi bilgiler arasında boğmayın. İş kolunuzu yalın bir şekilde anlatan ve kullanıcıya özgürlük sağlayacak bir dizaynla ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürün.

Tipografi
Web sitesinde kullanılacak yazı tipleri, boyutları ve metin Aralıkları özenle oluşturulmalıdır. Kullanıcı internet sitenizdeki içerikleri okurken yorulmamalı. Gelişen internet teknolojileri vasıtası ile internet sitelerinde kullanılabilecek fontlar gün geçtikçe artmakta. Web sitenizin dizaynında özel yazı tipleri kullanarak internet sitenizi farklı kılabilirsiniz.

Kullanıcılar Geç Açılan Sayfaları Sevmez
"Web Sitesinde Hız Önemlidir." Web sitenizi hız için optimize edin. Hızlı internet sitesi vasıtası ile müşterilerinize en iyi internet tecrübesini sunun. Google PageSpeed aracı ile internet sitenizin hız açısından ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal Ağları Unutmayın
Web sitenize sosyal ağ programlarını dahil etmeyi unutmayın. İnsanlar paylaşmayı seviyor. Sosyal ağların etkisi ile insanlar daha da hızlı paylaşıyor. Milyonlarca kişi zamanının büyük bir bölümünü sosyal ağlarda geçirmektedir. Web sitenize sosyal ağları entegre ederek içeriğinizin daha çabucak yayılmasını sağlayın.Bu alana orijinal içerik yazılacaktır


Etiketler: