loading

Web Sitesi Kurulumu

03-05-2018 00:06    1789

Web Sitesi Kurulumu Nasıl Yapılmalı ?

Günümüzde insanlar interneti hayatlarının her alanında aktif olarak kullanıyor. İnternet her yaştan ve her kesimden insanın kullanması ile son günlerde tanıtım ve reklam  yapmak isteyen firmalar açısından en önemli  kaynak haline geldi. Firmalar bu ortamda  kendilerini tanıtabilmek için internet sitelerini kullanıyorlar. Firmalar bu internet siteleri ile hem işlerini tanıtıyorlar hem de çevrimiçi satış yapabiliyorlar. Günümüzde insanların yoğun çalışma hayatı alışveriş için uzun saatler ayırmalarına engel oluyor. Son yıllarda az zamanda çok seçenek arasından alışveriş yapmak insanlara cazip geliyor. Bu nedenle birçok firma hem kendi internet sitelerinden hem de günümüzde çok rağbet gören e ticaret sitelerinden satış yapıyorlar.

Web Site Nasıl Yapılır?

Günümüzde site programı hazırlayan birçok firma bulunmakta. Bu firmalar isteğe göre bir program hazırlayarak özgün bir site oluşturdukları gibi önceden hazırlanmış bir şablon üzerinden sizin bilgilerinizi girerek şablonu isteklerinize göre düzenleye biliyorlar. Son zaman bu prosedürü internet üzerinden kendiniz bile yapabiliyorsunuz. İnternet üzerinden kendiniz bir internet site hazırlamak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey alan adı ve hosting hizmeti almaktır. Alan adı ve hosting alındıktan sonra kendi sitenizi kendinizin oluşturabileceğiniz bir internet sitesine üye olarak işe başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturduktan sonra sitenin üye girişinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu sitelerde çok uzman olmanızı gerektirmeyecek bir sistem ile oluşturacağınız sitenizi olabildiğince basit düzenlemenizi sağlayacak bir panel oluşturulmuştur. Bu sistem vasıtası ile basitçe kendi sitenizi kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışında WordPress gibi hazır scriptler ile basitçe kurulum yapıp düzenlemeye başlayarak basitçe internet sitesi oluşturabilirsiniz.

 

Web Sitesi ile Neler Yapılabilir?

*Web sitesi vasıtası ile yaptığınız işlerin görsellerini sitenize ekleyebilir ve işleriniz hallında bilgiler verebilirsiniz.

*Firmanızı tanıtacak yazılar ekleyebilir, mevcut müşterilerinizin ya da potansiyel müşterilerinizin firmanız ile ilgili bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz.

*İşleriniz ile ilgili açıklamalarda bulunabilirsiniz.

*Online satış yapabilirsiniz.

*Firmanız ile ilgili duyurular yayınlayabilirsiniz.

*İletişim bilgilerinizi yayınlayabilir, insanların size ulaşmalarını basitlaştırabilirsiniz.
 


Etiketler: